Készítette: Szeverényi János

A Lélekhangolóban Koszta István erdélyi evangélikus lelkészt, esperes-helyettest kérdeztük. Felesége, Koszta Enikő szintén lelkész, és mindketten a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház brassói gyülekezetében szolgálnak. Az itt élő magyarok lelki-szellemi és kulturális örökségének ápolása és gyarapítása mellett fontos számukra az anyaországi kapcsolatok fenntartása is. Nem utolsósorban élénk családi életet élnek öt gyermekükkel.
Koszta István magyar közösségüknek és lelkészi életének mindennapjaiba ad betekintést.

Meghallgatás/letöltés (16,0 MB)

A KÉPEKEN:
Brassói evangélikusok Sárváron ... A női világimanap alkalma utáni szeretetvendégség ... A Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház brassói temploma ... Koszta István munkatársaival ... Koszta Enikő

Családi fotó: Bálint Orsolya