Nyírteleken és a közeli Görögszálláson Györfi Mihály korábbi lelkész szolgálata alatt kezdődött meg az evangelikusok missziós kilépése az ott élők, köztük a nagyobb számban jelen lévő cigányság felé.

A Filadelfia Evangélikus Egyházközség jelenlegi lelkészét, Malik Péter Károlyt, és három a cigánymisszióban évek óta részt vevő tagját – Bánszky István felügyelőt, Bán Jánosnét és Korpás Évát – hallhatják műsorunkban.
Személyes hangon szólnak egyrészt arról, amit az ő életükben, valamint a cigányok között tett Isten.

A felvételek az evangélikus egyház missziói és gyülekezetimunkatárs-képzésén készültek Nyíregyházán, 2022 őszén.

A görögszállási Alternatív Centrum, amely az evangélikus gyülekezet oktatási, kulturális, és gyülekezeti alkalmai számára épült. Háttérben a szociális földmunkaprogramjuk fóliasátrai.