Készítette: Szeverényi János

Raduch Zsolt ny. evangélikus lelkész több évtizeden át szolgált Brassóban, a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház legnagyobb magyarajkú gyülekezetében. Édesapja, Raduch György szintén evangélikus lelkész volt, 90 éves koráig szolgált együtt fiával.
Raduch György az egyház és a magyarság legnehezebb időszakaiban, sorozatos támadások ellenére is kitartott egyháza és szülőföldje mellett, hiteles példát és bátorítást nyújtva fiainak és a magyar evangélikus híveknek. Raduch Zsolt, édesapja nyomdokán járva, maga is kiállt közösségükért és templomukért, amikor az épületet lebontással fenyegette Ceauşescu diktatórikus fellépése. A lelkészt brassói otthonában kérdeztük családjáról, a magyar evangélikus gyülekezet múltjáról és jelenéről.

Meghallgatás/letöltés (17,6 MB)

A KÉPEKEN:
A brassói magyar evangélikus templom régen és ma * Raduch György és felesége * Raduch György * Raduch Zsolt * Raduch György fiaival (a kép bal oldalán Raduch Zsolt, jobb oldalán Raduch Levente) * Raduch Zsolt feleségével