Bálint Józsefné

Miért legyek keresztyén? Csalódtam a vallásban. Pótlék, mankó gyenge emberek számára. Sokan mondják: a vallásos ember képmutató. Másképp él és másképp beszél. Miért tartozzam közéjük?

Letöltés: 2006-01-11.mp3(2,49 MB)

Ha egy kicsit őszinte vagy magadhoz, bevallod: téged is felkavartak már ezek a kérdések. Miért van akkora szakadék a hívő ember beszéde, hitvallása és élete között? Nem képmutatás ez?

Sokáig a lelátón ültem, mint a focirajongók, és onnan kiabáltam, vagy ítélkeztem a játékosok, vagyis a hívő emberek felett: rosszul tetted, miért úgy döntöttél, miért azt mondtad, micsoda keresztyén vagy te? Azután elszégyelltem magam: könnyű kívülről ítélkezni. Nem lenne becsületesebb, ha én is a pályára lépnék és kipróbálnám, milyen akár csak egyszer végigfutni rajta? Az első kör után megnőtt bennem a tisztelet, a megbecsülés azok iránt, akik évtizedek óta, jól, vagy rosszul, de küzdenek Isten oldalán. Képmutató minden keresztyén ember? Akkor álljak közéjük és mutassam meg, hogyan kell helyesen megélni a Jézus-követést.

Azt mondod: ez nekem nem megy? Túl idős, túl fiatal, túl elfoglalt vagy ahhoz, hogy még a keresztyénség igáját is a válladra vedd? Mindnyájan így vagyunk ezzel. Senki nem elég ügyes, nem elég szabad, nem elég okos ahhoz, hogy Jézust botladozás nélkül kövesse.

Valaki azt mondta: a gyülekezet nem a tökéletesek üdülőhelye, hanem a bűnösök kórháza. Elmész a templomba és csalódsz az ott lévőkben? Azt mondod: ez is itt ül? Pedig milyen önző, anyagias, éles nyelvű! Hogy kerül ide, a keresztyének közé? Ez olyan, mintha belépve az orvosi rendelőbe, megbotránkoznál: hogy kerül ez ide, mikor állandóan fejfájással küzd, ízületi fájdalmai vannak, vagy cukorbeteg? Nem méltó arra, hogy orvosi rendelőbe betegye a lábát!

Jézus azt mondta erről: "Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek. Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket." Ha úgy érzed, vannak beteg pontjai az életednek, éppen ideje, hogy a legfőbb orvost, Jézus Krisztust felkeresd. Az Ő békéje, szeretete mellett eltörpül az a kis kellemetlenség, hogy egyesek azt mondják: na, ez is keresztyén lett!