Az Úr ezt mondta: „Mert őt [Ábrahámot] választottam ki arra, hogy megparancsolja maga után fiainak és háza népének is, hogy őrizzék meg az Úr útját, cselekedjenek az igazságnak és jognak megfelelően, hogy az Úr is beteljesítse, amit megígért Ábrahámnak.” (1Móz 18,19)

„Mi azonban tudjuk, hogy a törvény jó, ha valaki a törvénynek megfelelően él azzal.” (1Tim 1,8)

--------------------------------

A lelki útravaló gondolatai a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztálya és a Luther Kiadó gondozásában, Galambos Ádám szerkesztésében megjelent Békesség – Lelki útravaló az év minden napjára című kötetből származnak.

Az Útmutató igéinek és áhítatainak felvételét a Rádió Szarvas, a Sola Rádió és a Magyar Evangélikus Rádiómisszió készíti.

Rádió Szarvas: Szarvas – FM 105,4; Sola Rádió: Budapest – FM 101,6

A Magyar Evangélikus Rádiómisszió Lélekhangoló műsora itt hallható.