„Amikor Jákób fölébredt álmából, ezt mondta: Bizonyára az Úr van ezen a helyen, és én nem tudtam! Félelem fogta el, és így szólt: Milyen félelmetes ez a hely! Nem más ez, mint Isten háza és a menny kapuja.” (1Móz 28,16–17)

„Mert minden, ami nyilvánvalóvá lett, az világosság. Ezért mondja: »Ébredj fel, aki alszol, támadj fel a halálból, és felragyog neked a Krisztus.«” (Ef 5,14)

--------------------------------

A lelki útravaló gondolatai a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztálya és a Luther Kiadó gondozásában, Galambos Ádám szerkesztésében megjelent Békesség – Lelki útravaló az év minden napjára című kötetből származnak.

Az Útmutató igéinek és áhítatainak felvételét a Rádió Szarvas, a Sola Rádió és a Magyar Evangélikus Rádiómisszió készíti.

Rádió Szarvas: Szarvas – FM 105,4; Sola Rádió: Budapest – FM 101,6

A Magyar Evangélikus Rádiómisszió Lélekhangoló műsora itt hallható.