Szeverényi János

Gondjainkkal, terheinkkel való küzdelmeink közben jó néha örömhírt is hallanunk. A váci fegyházban jártunk. Ott bizony lelki ébredés van. Mintha az ősegyházban találtuk volna magunkat!

Letöltés: 2010-07-26.mp3(1,05 MB)

Évek óta tart ez a fantasztikus történet.
Gyilkosok, betörők, pedofilok, homoszexuálisok szabadulnak, térnek meg, kapnak új életet.

Nem felszínes, érzelmi, múló események ezek, a legtöbb esetben évek óta tartanak, a börtönből való szabadulás után is.
Külföldiek (pl. holland, kínai), nagy számban cigányok, magyarok együtt dicsőítettük a Szabadítót a váci börtönben.

Isten jelenlétét tapasztaltuk meg.
Hatvan férfitorok és szív zengte a keresztyén énekeket.
Igen, eljött az Isten országa közénk.
A zenekarban egy ismert "terrorista" "szabadságharcos" kísérte az énekeket furulyán.
A délelőtti istentisztelet utáni bibliakörben bejelentette, hogy ma elfogadta Jézus Krisztust megváltójának.
Dicsőség ezért Istennek!
Nyolcan tettek tanúbizonyságot, többen könnyeikkel küzdve újjászületésükről.

Megtudtam, a számtalan megtérési történeteket hallgatva, hogy korábban egy kínai ember 11 évet ült súlyos bűncselekményért Vácon; ma Kínában misszionárius.

Egy cigánytestvér kiszabadulása óta harminctagú gyülekezetet vezet.

Múltkor 4 millió (!) Ft-ot talált társaival az utcán. Az első öröm után, imádságban azt a vezetést kapták, hogy keressék meg a tulajdonost. Autójukkal "véletlenül" az ő háza előtt álltak meg. Mondanom sem kell, hogy szegények anyagi szempontból.

Ilyen életváltozásokra, megújulásokra van szüksége a rácson innen élőknek is, a magyar családoknak, országunknak egyaránt.
Miért ne történhetne ez meg?

A gonosz elementáris erőkkel vonult fel az elmúlt években is tájékunkon, de itt van ma még az Erősebb közöttünk.