Miért fontos az alapvető emberi értékekről szólni, és azok újra felfedezésében segíteni a kortársainkat? Milyen változásokat észlel a mai világban és az egyházban? A Híd magazin főszerkesztőjét, Szeverényi Jánost kérdezzük az első negyedévi lapszám fókusztémájáról.

Készítette: Erdészné Kárpáti Judit

Kis ízelítőként a témával foglalkozó magazinból:

Mit jelent ma a becsület? Levehető-e a kereszt a templomokról? Milyen arra gondolni, hogy nem élne ő és hét gyermeke sem, ha édesanyja az orvosok véleményére hallgat, és abortálják őt? Az első negyedévi lapszám szerzői különféle megközelítésekből írtak arról, hogy mi jelent számukra értéket személyes módon, illetve korunk világára kitekintve.