Készítette: Baranka György és Győri András Timótheus

A fiatal házaspár, Hajnal Andrea és Szaxinger Attila, miután megismerkedtek más vallásokkal, szellemi irányzatokkal, új lakóhelyükön, Nagytarcsán a keresztyénség felé kezdtek vonzódni az evangélikus gyülekezethez tartozókon keresztül.
Egy Házasság hetére meghirdetett előadássorozat után Alpha kurzusra, majd felnőtt hittanra jártak a gyülekezetben, melyek nyomán hitre jutottak és megkeresztelkedtek gyermekeikkel együtt. A házaspárt lelkészük kérdezi.

Győri András Timótheus kisfilmje a beszélgetésről – evangelikus.hu

A műsorban a beszélgetést követő áhítatban Szeverényi János szólt 2Thessz 3,1–3-ról:

„És végül, testvéreim, imádkozzatok értünk, hogy terjedjen az Úr igéje, és úgy dicsőítsék, ahogyan nálatok is, és hogy megszabaduljunk az elvetemült és gonosz emberektől: mert nem mindenkié a hit. De hűséges az Úr, aki megerősít titeket, és megőriz a gonosztól.”