2011. szeptember 24-én missziói napot és vásárt tartottak a dunaújvárosi evangélikus templomban. A nap Szeverényi János evangelizációjával kezdődött. A missziói lelkész az Apostolok cselekedetei 18. fejezetének 9. verse: Ne félj, hanem szólj, ne hallgass! alapján prédikált, majd a gyülekezet lelkésze, Stermeczki András tartott áhítatot, és az aznapi igéből kiindulva a meghívás fontosságáról szólt.

A száz főre készített ebéd után a Vasas Néptáncegyüttes műsora kezdődött a templomban, majd Osztobányi Regina népmesemondó után Vesztergám Miklós tárogatóművész koncertje következett. Sárközi Mátyás verse után a Kisapostagi Nőegylet és Gyermektánccsoport műsora volt.
Ezt követően este öt órakor egy hatalmas kört alkotva, a készülő közösségi kemence körül, Isten áldásával zárult a nap.
Ezalatt folyamatosan lehetett válogatni számos program közül: volt rovásiskola, gyermek játszóház, agyagozás, íjászat és vásár is.

Szöveg és fotó: Stermeczki András