Kárpátalján jártam a hétvégén. (2013. március 23-24.) Evangelizációs szolgálatom volt Újbátyuban. 2006-ban épült a temploma, új gyülekezet.
Bakosiban, a zsákutca faluban. Temploma 1997-ben épült. A lelkészpadon az evangélikusok ismert mondata olvasható míves hímzésben. Mindkét templomban jelen volt a gyülekezet fele. Harmadik helyszín Beregsom volt. Itt is megtelt a 600 férőhelyes templom. Az egyházmegyei csendes-délutánt négy templomban tartották, hogy elférjen a több mint 2000 hívő.
A fotók nagy része mégsem Kárpátalján készült, hanem a határ-menti Vámosatyán. A nagy szélben, mobillal exponált néhány fotón látható, hogy
milyen értékeink vannak eldugott kis szatmári helyeken. Ha már templom, akkor nekem ez; az ilyen.
SzJ