A gyógyító vér - evangélizáció Pestszentlőrincen

Bolla Árpád az Ordass Lajos melletti nyílt állásfoglalása miatt eleinte csak segédlelkész lehetett, mellette világi állása volt, villanyszerelőként, majd később technikusként dolgozott, s bejárta a világot. Világi állásában szerzett tapasztalatai később fontos segítséget jelentettek egyházunknak.

Fáradhatatlanul küzdött azért, hogy az akkori viszonyok között az egyházi munka ne álljon le: ifjúsági csoportokat szorgalmazott, Piliscsabára fatemplomot hozott Németországból, a rendszerváltás után aztán erdélyi menekülteknek menekültházat hozott létre, később Brazíliában magyar nyelvű óvodát alapított, kórházlelkészkedett, amikor súlyos betegséget diagnosztizáltak nála.

(Szöveg: Horváth-Bolla Zsuzsanna, evangelikus.hu)

Beteg sorstársam (Megjelent az Iránytű – 28 téma keresztyén szemszögből c. kötetben)

Letöltés (5,6 MB)

Történetek – mulatságos és elgondolkodtató tapasztalatok lelkészi életéből:

Letöltés (26,7 MB)