Ez a szöveg mindig megjelenik a tetején.

Megjelent az új Híd magazin, mások mellett Luther Márton, Fekete István, valamint dr. Szigeti Jenő, dr. Reuss András, Fináli Gábor, Miklya Luzsányi Mónika, dr. Szalai András, Szabados Ádám írásaival.

A 2019-es Missziói Pályázat nyerteseinek listája.

Tanúim lesztek

Az Evangélikus Missziói Központ – Magyar Evangélikus Rádiómisszió könyve a megelőző tizenhat évben a Misszió és a Híd magazinban közölt interjúkból és tanúságtételekből közöl válogatást, Gáncs Péter előszavával.

Megrendelhető az Evangélikus Missziói Központtól

Megjelent a Híd magazin legújabb száma
Kubik Anna, László Viktor, dr. Szigeti Jenő, Harmati Dóra, Szabados Ádám, dr. Szalai András, dr. Bijoy Koshi, D. Szabó Dániel és mások írásaival;
Török Mátéval, Győri Virággal, Indiánnal, Márkus Tamás Andrással készült interjúkkal.

Betétlapon: Ima a nemzetért

A Magyarországi Evangélikus Egyház Evangelizációs és Missziói Bizottsága pályázatot

ír ki az evangélikus gyülekezetek és egyházmegyék missziói munkájának támogatására.

Tudnivalók és űrlap itt.

Megérkezett a nyomdából az új Híd - fókuszban a nevelés.

Ittzés Szilvia, Varga Gyöngyi, Szigeti Jenő, Iancu Laura, Miklya-Luzsányi Mónika, Szalai András és mások írásaival.
Az "élő víz" részben olvashatunk Hamvas Béláról, Billy Grahamről; a világszórványban élő evangélikusokról, Jehova tanúiról, a gyülekezeti fegyelmezésről, az alkoholizmusból való gyógyulásról és sok más témáról.

AJÁNDÉKÖTLET KARÁCSONYRA:

CD-lemez hetvenöt percnyi válogatással Jézus beszédeiből Badin Ádám előadóművész tolmácsolásában, rövid zenei betétekkel.

Szeretettel ajánljuk a jövő év programjait:

• január 6–13.  Aliansz imahét
  • január 20–27.  Ökumenikus imahét
  • február 20.  Budapest – Aliansz Teológiai Műhely
  • március 20.  Országos iroda – országos missziói konzultáció
  • március 25–30.  Piliscsaba – konferencia alkoholbetegeknek
  • június 24–28.  Révfülöp – ökumenikus lelkészi konferencia
  • június 30–július 3.  Piliscsaba – nyári konferencia (Evangélikus Missziói Központ)
  • augusztus 21–25.  Balatonszemes – BalatonNET evangéliumi találkozó
  • október 12.  Budapest-Deák tér – országos evangelizáció
  • október 13.  Pápa – ökumenikus missziói nap

A megbocsátásról (cikk)

A CSONTOK MEGELEVENEDNEK – ELHALÓ GYÜLEKEZETEK, ÉBREDŐ LELKEK

Az Evangélikus Belmissziói Baráti Egyesület konferenciát tart az erőtlen, szétszóródó, illetve megelevenedő, épülő gyülekezeteinkről, egyházunk helyzetéről

2018. november 17-én 10–16 óráig

Az EBBE vezetősége szeretettel vár minden érdeklődőt.

Budapest, Deák téri evangélikus templom, 2018. október 6. Szeverényi János hívogatóját alább olvashatják el.